BIO

Moja pasja jest moją pracą, sensem życia, sposobem samorealizacji, drogą do spełnienia. Urodziła się razem ze mną, dojrzewała i zaborczo zawładnęła każdym dniem. To moje DNA.

Proces nauki tworzenia był, w moim przypadku, wielowymiarowy. Wizualizowałam projekty, budowałam dla nich własną konstrukcję i powoływałam je do życia wszelkim możliwymi i niemożliwymi metodami.

Szkołę projektowania, poznański Fashion School, ukończyłam z wyróżnieniem w 2014 roku. Bezpośrednio po obronie dyplomu otrzymałam propozycję etatu wykładowcy, którą to funkcję sprawuję do dzisiaj. W tym czasie stworzyłam własny brand Orushka i zdobywałam coraz szersze grono klientek. Współpracuję z wieloma stylistami, fotografikami, muzykami, artystami. Moje ubrania były wykorzystane w wielu sesjach zdjęciowych, m.in. Szymona Brodziaka, Tomka Tomkowiaka, Artura Nyka, Łukasza Ratajaka, Hikmata Webhi, Igor Drozdowskiego; w produkcji muzycznych, m.in. dla Raya Wilsona, Gośki Bańki, Bitchcraft, Elenor Gray, Burn This Song. Tworzyłam outfity dla celebrytek, takich jak Natalia Siwiec, Ola Ciupa, Marysia Góralczyk, Omenaa Mensah. Doczekałam się wielu publikacji, m.in. w Vivie, magazyn “Moda i styl”, Elegant, Institute Magazine, Dreamingless Magazine.

Większość moich rzeczy to unikatowe projekty, tworzone w pojedynczych egzemplarzach. Miałam także przyjemność zaprojektowania kolekcji casualowych dla takich marek jak Wearlike oraz In Level 5.

W mojej pracy staram się łączyć estetykę z wygodą, piękno z uniwersalnością, zmysłowość ze stylem. Pragnę, by kobieta Orushki cudownie rozpoczynała dzień, zakładając rzeczy z mojej kolekcji. Ogromna wagę przywiązuję do etycznej strony biznesu: stworzyłam dwie kolekcje na bazie surowców ekologicznych, które miałam przyjemność zaprezentować podczas pokazów w Los Angeles, Las Vegas i Rzymie.